Přednášky, besedy a kultura

Po Praze v ruštině

20. červen 2017

Třída A3B si vyzkoušela provádět centrem Prahy (Pražský hrad, Zlatá ulička, Karlův most a Petřín) v ruském jazyce.

Do Německa na zkušenou

26. duben 2017

Dne 18. dubna se všichni studenti německého jazyka ze třetích ročníků naší školy zúčastnili prezentace "Do Německa na zkušenou".

Dozvěděli jsme se o možnostech studia a stipendií např. ve studijním programu Erasmus i o různých formách pracovního uplatnění v Německu. Byli jsme seznámeni také s nejrůznějšími aktivitami zaměřenými na rozšiřování jazykových znalostí. Dále jsme si zahráli několik her, během kterých jsme poznali například některé zvláštnosti bavorského a rakouského nářečí nebo jsme si ověřili znalost germanizmů používaných v češtině.

Josef Mašek, A3C

Maturitní ples

6. leden 2017

Ve čtvrtek 5. ledna 2017 se uskutečnil maturitní ples naší školy v pražské Lucerně.

Naši maturanti se tak přibližují posledními kroky k cíli - složení zkoušky "z dospělosti".

Předvánoční čas láká do divadla

21. prosinec 2016

Adventní čas jsme si se studenty zpříjemnili návštěvou několika divadelních představení. Žáci druhých ročníků si 15. prosince nechali v Divadle U Hasičů polechtat bránice Molièrovou komedií Lakomec v nastudování studentského hereckého souboru při Gymnáziu Přípotoční. Hezkým kulturním zážitkem byla také inscenace hry Oscara Wilda Jak důležité je mít Filipa, kterou měli žáci třetích ročníků a A2.C možnost vidět 20. prosince v Pidivadle. Milým zpestřením byla debata s herci, jež proběhla po představení v přátelském a neformálním duchu. Žáci A2.A, A4.A a A4.B se pak se svými třídními učiteli rozloučili před vánočními svátky v Divadle na Vinohradech, kde jsme zhlédli romantickou komedii G. B. Shawa Pygmalion. Věřím, že se na všech třech představeních naši studenti nejen seznámili s díly předních světových dramatiků, ale že si z nich odnesli i silný divácký zážitek.

S kůží na trh v Doxu

21. prosinec 2016

20. prosince 2016 se třídy A2.A a A4.A vydaly do nedaleké galerie současného umění DOX, kde jsme měli možnost prohlédnout si dvě zajímavé expozice: výstavu HAVEL, představující fotografické dílo dvou předních českých fotografůTomkiho Němce a Bohdana Holomíčka, kteří řadu let zaznamenávali život prezidenta Václava Havla, a skrovnou výstavku Linie svobody: Současná arabská karikatura. V rámci interaktivního vzdělávacího programu S kůží na trh jsme pod vedením sympatické lektorky hledali styčná témata obou výstav a pokoušeli se ujasnit si, jaká je role umělce v totalitní společnosti, ať už české předlistopadové, nebo současné arabské, prostřednictvím vystavených fotografií jsme zkoumali významy slov odvaha, svoboda, pravda, protest. Během závěrečné reflexe jsme získali spoustu zajímavých informací o jedné z nejpozoruhodnějších postav moderních českých dějin, o české společnosti a možná i o sobě samých.

Občanem v EU

19. prosinec 2016

Dne 19.12.2016 navštívili žáci 3.B a 2.B Evropský dům, téma setkání "Občanem v EU".

Adventní sbírka plyšáků pro Prahu 7

12. prosinec 2016

Od 15. listopadu do 10. prosince proběhla veřejná sbírka plyšáků pro hasiče a záchrannou službu, organizovaná Prahou 7.

Naše škola se rozhodla, že se této sbírky také zúčastní a pomůže dobré věci. S pomocí žáků jsme vybrali plyšáky, které jsme odnesli na sběrné místo do infocentra v Praze 7. Máme radost, že díky našim žákům tak můžeme pomoci dobré věci a udělat někomu radost a určitě to není naposledy, kdy se účastníme nějaké dobročinné akce.

Beseda s americkými studenty

16. listopad 2016

Dne 15.11.2016 jsme díky jednomu spolužákovi, který nám nabídl účast skupiny mladých lidí z Atlanty na hodinách anglického jazyka, měli možnost uvítat na naší škole 6 Američanů.
Navštívili 4 hodiny výuky anglického jazyka u 2.ročníků, seznámili nás s jejich zemí, zahráli pár písní a zbytek hodin s námi besedovali v malých skupinkách. Hodiny byly pěkné, pestré, zábavné i přínosné, moc se nám líbily. Byl pěkný pocit, že se dorozumíme bez velkých problémů.

PETER BLACK – divadelní představení v angličtině

15. listopad 2016

V pondělí 14. 11. žáci 2.A, 2.C a 3.C zahájli den shlédnutím divadelní produkce v anglickém jazyce – začátek v 8:15 (!).

Hlavní postavě jménem Peter Black nadělil osud Černého Petra – během jediného dne přijde o vše a stává se bezdomovcem; v několika epizodách pak sledujeme jeho další osud, a to odlehčeně, s humorem.

Jazyková úroveň podle Divadelního centra,z.s. ze Zlína, jež představení připravilo, byla určena středním školám. Našim žákům zřejmě mohla poněkud zvýšit sebevědomí, jelikož ohlasy se nesly v duchu: „všemu jsme rozuměli“.

Gogolův Revizor v Divadle U Hasičů

11. listopad 2016

Dne 11. listopadu 2016 jsme společně se studenty třetích a čtvrtých ročníků navštívili Divadlo U Hasičů, abychom zde zhlédli inscenaci Gogolovy komedie Revizor, kterou nastudoval studentský dramatický soubor při Gymnáziu Přípotoční pod vedením PhDr. Václavkové.

Ocenili jsme, že představení bylo svižné, živé a herecké výkony s přihlédnutím k tomu, že se nejednalo o profesionální herce, nýbrž studenty, obdivuhodné. Věřím, že jsme si z divadla odnášeli hezký kulturní zážitek a maturanti jistotu, že je Revizor může zaskočit nanejvýš v tramvaji, nikoliv však během maturitní zkoušky z českého jazyka.